Kupuj meble z głową

Zakup mebli to zazwyczaj decyzja na wiele lat. Nie da się ukryć, że kupno łóżka, sofy, stołu, czy zestawu komód i szaf to niemały wydatek. Dlatego też decyzji absolutnie nie należy podejmować pochopnie. Na co należy zwrócić uwagę podczas poszukiwań? Czy warto kupować meble w sklepie internetowym?

Zanim zaczniesz szukać?

Jeszcze zanim wyruszymy do sklepu meblowego, by kupić krzesła, dokonać zakupu ławy, sofy, czy też komody, musimy dokładnie określić swoje potrzeby. Warto odpowiedzieć sobie na pytania o to:

  • jakie funkcje ma pełnić kupowany mebel ? rozważyć np. czy kanapa do salonu będzie pełniła jedynie rolę siedziska, czy również łóżka,

  • jakie wymiary powinien mieć ? często popełnianym przy zakupie błędem jest wybór mebli zbyt dużych do wnętrza, w którym mają stanąć, lub takich, które nie zmieszczą się pomiędzy pozostałymi,

  • jaki styl nas interesuje ? każdy ma inne gusta, a wyboru dokonujemy, zazwyczaj, oglądając konkretne produkty, jednakże wskazując orientacyjnie, czy szukamy czegoś nowoczesnego, czy klasycznego, może nas skierować do właściwych sklepów.

Zakreślając, choćby bardzo ogólnie, swoje preferencje i oczekiwania co do mebli, znacznie skrócimy czas poszukiwania, a jednocześnie będziemy pewni, że kupowane produkty sprostają naszym oczekiwaniom.

Cena czy jakość?

Wielu z nas, podejmując decyzję o zakupie mebli, kieruje się wyłącznie ich ceną. Nie da się ukryć, że jest to ważny parametr ? wszak każdy grosz się liczy. Warto jednak podkreślić, że stoły, czy też szafki nocne z najniższej półki cenowej mogą nie spełnić oczekiwań. Najczęściej bowiem jest tak, że produkty bardzo tanie wykonywane są ze słabej jakości materiałów ? cienkich płyt fornirowych, ze słabej jakości okuciami itp. A to oznacza ich krótką żywotność i dużą podatność na zniszczenia. Chcąc zaś kupić sobie produkt na lata, warto zainwestować nieco więcej. Oszczędności zaś szukać można, czekając na przykład na atrakcyjną promocję, czy też kupując za pośrednictwem Internetu od sprawdzonego producenta ? tym kanałem możemy zaoszczędzić nierzadko nawet kilkadziesiąt procent ceny.

Testuj i sprawdzaj

Niezależnie od tego, czy kupujemy łóżka drewniane, zestaw wypoczynkowy czy szafę, bardzo ważne są kwestie takie, jak funkcjonalność oraz komfort użytkowania. Dlatego też przed kupnem mebla warto go dokładnie obejrzeć i sprawdzić, jak działa. Jest to proste, jeśli po produkt wybierzemy się do salonu meblowego ? tam bez obaw możemy przetestować każdy zakupywany mebel. Nie obawiajmy się sprawdzać go dokładnie tak, jak chcemy go używać w przyszłości ? siadając, kładąc się, czy też otwierając wszystkie drzwiczki. A jeśli zdecydujemy się na zakup przez Internet, zawsze możemy dokonać testu po zakupie i, w razie problemów ? odesłać mebel z powrotem lub wymienić go na inny (pod warunkiem, że nie jest wykonywany na indywidualny wymiar).

Cierpliwość popłaca

Przy zakupie mebli warto być cierpliwym i przejrzeć dokładnie wiele ofert jeszcze przed zamówieniem konkretnych produktów. Podjęta z rozwagą i skonsultowana z innymi członkami rodziny decyzja z pewnością okaże się bardziej trafna niż zakup mebla pod wpływem impulsu. Warto również przed zakupem, porozmawiać z pracownikiem salonu meblowego i dopytać o wszelkie szczegóły ? związane choćby z konserwacją i pielęgnacją oraz składaniem ? tak, by być przygotowanym na każdą ewentualność.